Facebook Twitter
    RTV Hollands Midden
    • Home
    • Over ons
      • Programmering
      • TV Gids
      • Verzorgingsgebied
      • Vacatures
    • Programma’s
      • Sterrenshow
      • Klompentoppers
      • Programma terugluisteren
    • Nieuws
    • Sport
      • Programma voetbalclubs
      • Standen
      • LIVE SCORES
    • Luister online
    • Contact
      • Prikkers
      • Verzoekjes
      • Reclame
    Facebook Twitter
    RTV Hollands Midden
    Home»Nieuws»Herenboeren Nieuwkoop: eten van je eigen boerderij
    Nieuws

    Herenboeren Nieuwkoop: eten van je eigen boerderij

    12 juni 2018

    Nieuwkoop – Wat Jan Tersteeg en Lian Tan betreft krijgt de Nieuwkoop een Herenboeren coöperatie. Een professioneel boerenbedrijf waar voor 200 huishoudens lokaal, biologisch, diervriendelijk en betaalbaar voedsel wordt geproduceerd.

    “Wij zoeken mensen die regie over hun eigen eten willen én samen met hun kinderen bij voedselproductie betrokken willen zijn”, zegt Lian Tan. “Wie daarover meer wil weten, bezoekt onze informatieavond op 18 juni (20.00 uur) ergens in Nieuwkoop of Noorden.“

    Ooit waren herenboeren rijke landbouwers die hun grond door landarbeiders lieten bewerken. Op een herenboerderij nieuwe stijl zijn de deelnemende huishouders bedrijfseigenaar. Verenigd in een coöperatie zijn zij de ‘herenboeren ‘die een professionele boer in loondienst de voedingsmiddelen van hun voorkeur laten produceren.

    Startkapitaal
    “De opzet is eenvoudig “, vertelt Jan Versteeg. “Met een eenmalige investering van
    € 2000,- worden 200 huishoudens mede-eigenaar van het boerenbedrijf. Hiermee beschikt de coöperatie over € 400.000 startkapitaal voor de inrichting van een gepacht perceel, het eerste zaai- en pootgoed aan te schaffen en om aanloopverliezen op te vangen.“

    Exclusief voor leden
    P
    roducten van de herenboerderij zijn exclusief voor leden van de coöperatie en kosten niet meer dan in de supermarkt. Het verdiende geld wordt gebruikt om de boer te betalen en zaaigoed te kopen”, ervaring leert dat 60 procent van de boodschappen van de herenboerderij kan komen.

    Volgens Tan is de betrokkenheid met de productie van je voedsel een belangrijk meerwaarde voor de deelnemende huishoudens. “Als mede-eigenaar heb je invloed en controle op wat er verbouwd wordt en hoe dat gebeurt. Je mag, samen met je kinderen meewerken wanneer jouw dat uitkomt. En je bent verzekerd van schoon en biologisch geproduceerd groenten, fruit en vlees.“

    Meer weten?

    Informatieavond Herenboeren Nieuwkoop, Maandag 18 juni, 20.00 uur

    Locatie, afhankelijk van aantal belangstellenden, in Nieuwkoop of Noorden
    Contact/Aanmelden: herenboeren.nieuwkoop@gmail.com

    Deel: Facebook Twitter Email WhatsApp

    Gerelateerde berichten

    Bestemmingsplan Tochtpad: mooi plan met een valse start

    29 juni 2022

    Vakmensen zijn nodig

    28 juni 2022

    Zorgen over waterkwaliteit Meijepark

    27 juni 2022

    RTV Hollands Midden
    “Het Hollandse Hart van de Regio”

    Postbus 8
    2460 AA Ter Aar
    0172 604016
    info@rtvhollandsmidden.nl

    RTV Hollands Midden
    RTV Hollands Midden

    De Omroep van Nieuwkoop, Ter Aar, Langeraar, Papenveer, Korteraar, Nieuwveen, Zevenhoven, Vrouwenakker, Noordeinde, Noorden, Noordse Dorp, De Meij, en Woerdense Verlaat.

    Dé omroep van Nieuwkoop

    Post adres

    Postbus 8
    2460 AA Ter Aar
    0172 604016
    info@rtvhollandsmidden.nl

    Facebook Twitter
    • Privacy reglement
    • Privacy statement
    © 2022 RTV Hollands Midden. Designed by Webeyes.

    Vul hierboven je zoekterm in en klik op Enter. Druk Esc om te annuleren.