Facebook Twitter
    RTV Hollands Midden
    • Home
    • Over ons
      • Programmering
      • TV Gids
      • Verzorgingsgebied
      • Vacatures
    • Programma’s
      • Sterrenshow
      • Klompentoppers
      • Programma terugluisteren
    • Nieuws
      • Agenda
    • Sport
      • Programma voetbalclubs
      • Standen
      • LIVE SCORES
    • Luister online
    • Contact
      • Prikkers
      • Verzoekjes
      • Reclame
    Facebook Twitter
    RTV Hollands Midden
    Home»Sport»Langs het (Leli)Veld: Boksen
    Sport

    Langs het (Leli)Veld: Boksen

    5 februari 2023Bijgewerkt:4 februari 2023

    Nieuwveen – Boksen is een tactische vechtsport waarbij ringinzicht, de coördinatie van voeten, ogen en handen, en conditie centraal staan.  Twee tegenstanders proberen punten te scoren door elkaar op de juiste trefvlakken te raken, of te winnen op bijvoorbeeld een knock-out (KO). Dat kan door enkele stoten of combinatie van verschillende stoten; de directe stoot, de opstoot en de hoek. Kracht is evenveel nodig als pure snelheid om een tegenstander zowel snel en hard te kunnen raken.

    Leer incasseren en blokkeren 

    Boksen is meer dan alleen een vechtsport. Het is ook een uitstekende training voor je uithoudingsvermogen, reactiesnelheid en coördinatie. Boksen traint vrijwel elke spiergroep. Daarnaast geeft het een enorme boost aan je zelfvertrouwen en doorzettingsvermogen.

    Tijdens trainingen en wedstrijden staan respect en veiligheid voorop! Het vereist een mix van kracht en lichtvoetigheid gecombineerd met een uitstekende algehele conditie. Blijf op je tenen staan en blijf bewegen.  Zorgdat je nooit een stilstaand doel bent. Sta je tegenover een rechtshandige rivaal, beweeg dan naar rechts.  Heb je te maken met een linkse, beweeg dan naar links.  Dit zorgt voor een grotere afstand tussen jou en de hand van je tegenstander.

    Kruis je benen nooit tijdens het bewegen.  Dit kan ervoor zorgen dat je uit balans raakt en jezelf niet meer kunt verdedigen. Leer incasseren en blokkeren.

    De wedstrijden

    Het draait bij boksen niet alleen om uithalen; een essentieel onderdeel van het spel is het neutraliseren van de klappen die de tegenstander uitdeelt. Een bokswedstrijd verloopt over meerdere ronden van enkele minuten.  De hoeveelheid ronden en minuten is afhankelijk van het type wedstrijd (amateur, professioneel en/of kampioenschap).  Elke wedstrijd wordt geleid door een scheidsrechter, die met de deelnemers in de ring staat.

    Een jury kent punten toe; wie de tegenstander knock-out (KO) slaat of de meeste punten verzamelt, is de winnaar. Voor amateurboksers is een bokshelm verplicht.  Ook zijn boksers verplicht om een bitje in te doen.  Dit beschermt de kaken en de tanden. Bij boksers kan door het veelvuldig incasseren van klappen tegen het hoofd permanente schade aan de hersenen ontstaan. Dat is wel een groot nadeel van deze sport.

    Om te boksen moet men naar Alphen, in Nieuwkoop is er wel kickboksen bij Rob Straver.

    sport overig. column
    Deel: Facebook Twitter Email WhatsApp

    Gerelateerde berichten

    TAVV verliest opnieuw

    31 maart 2023

    Tussenstand Kale Kenners Cup na ronde negentien

    31 maart 2023

    Terugblikken en Vooruitkijken 25 maart -2 april

    30 maart 2023

    RTV Hollands Midden
    "Het Hollandse Hart van de Regio"

    Postbus 8
    2460 AA Ter Aar
    0172 604016
    info@rtvhollandsmidden.nl

    RTV Hollands Midden
    RTV Hollands Midden

    De Omroep van Nieuwkoop, Ter Aar, Langeraar, Papenveer, Korteraar, Nieuwveen, Zevenhoven, Vrouwenakker, Noordeinde, Noorden, Noordse Dorp, De Meij, en Woerdense Verlaat.

    Dé omroep van Nieuwkoop

    Post adres

    Postbus 8
    2460 AA Ter Aar
    0172 604016
    info@rtvhollandsmidden.nl

    Facebook Twitter
    • Privacy reglement
    • Privacy statement
    © 2023 RTV Hollands Midden. Designed by Webeyes.

    Vul hierboven je zoekterm in en klik op Enter. Druk Esc om te annuleren.