Facebook Twitter
    RTV Hollands Midden
    • Home
    • Over ons
      • Programmering
      • TV Gids
      • Verzorgingsgebied
      • Vacatures
    • Programma’s
      • Sterrenshow
      • Klompentoppers
      • Programma terugluisteren
    • Nieuws
    • Sport
      • Programma voetbalclubs
      • Standen
      • LIVE SCORES
    • Luister online
    • Contact
      • Prikkers
      • Verzoekjes
      • Reclame
    Facebook Twitter
    RTV Hollands Midden
    Home»Sport»Langs het (Leli)Veld: Country- en linedance
    Sport

    Langs het (Leli)Veld: Country- en linedance

    25 december 2022Bijgewerkt:23 december 2022

    Langeraar – De dansclub is opgericht in 2004 en heeft 56 leden.  Naast dansen staat gezelligheid bovenaan op onze prioriteitenlijst. Echt een avondje ontspannen tijdens de inspanning. Gewoon dansen.

    Bij Country Line dansen danst u op country-muziek en stellen de deelnemers zich op in rijen (lijnen).  Het lijkt misschien moeilijk, maar het is een kwestie van er even inkomen.  Het bestaat uit een aantal basispassen die steeds weer terugkomen. Voetjes van de vloer: goed voor lichaam en geest.

    De gezondheidsvoordelen beginnen al nog voor je de eerste stap hebt gezet. De mens is een van de weinige diersoorten die ritmegevoel heeft. Uiteindelijk kunnen veel mensen het niet tegenhouden: meebewegen op muziek gaat haast automatisch. Bij de een uit zich dit in een tappende voet, de ander geeft wat uitbundiger blijk van zijn of haar waardering voor de muziek. Want alleen al luisteren naar muziek heeft een positieve invloed op je hersenen.

    Daarnaast zorgt het voor ontspanning, verlaging van de bloeddruk en vermindering van stress. Het mooiste van Dans Countrydans is misschien dat het eigenlijk altijd wel kan. Of je nu alleen bent of (nog leuker) samen. Veel gehoorde uitspraak is dat bewegen en dansen je gelukkig maakt. Door creatief bezig te zijn en ritmisch te bewegen wordt je hoofd leeg en kun je ontspannen. Dans Countrydans is daarnaast geen moeilijke sport.

    Je staat tijdens het dansen misschien niet met zware gewichten te zwaaien, maar bijna ongemerkt train je bijna al je spieren. Vooral de beenspieren krijgen een flinke boost. Een aantal ritmische kniebuigingen en je verzet net zoveel werk als met een fitnessapparaat voor de bovenbenen!

    Je werkt op een leuke manier aan je conditie. Bovendien is dansen vaak eenvoudig aan te passen aan het eigen kunnen en daardoor lang vol te houden. Dans Countrydans brengt mensen dichter bij elkaar.

    Men danst  iedere donderdagavond in Partycentrum Parola in Langeraar; daar wil je toch bij zijn.?!

    sport overig. column
    Deel: Facebook Twitter Email WhatsApp

    Gerelateerde berichten

    Aanvallen en Verdedigen zaterdag 4 februari

    1 februari 2023

    Aanvallen en Verdedigen zaterdag 4 februari

    1 februari 2023

    De Bruin en Oude Elferink winnen koppelkoers

    31 januari 2023

    RTV Hollands Midden
    "Het Hollandse Hart van de Regio"

    Postbus 8
    2460 AA Ter Aar
    0172 604016
    info@rtvhollandsmidden.nl

    RTV Hollands Midden
    RTV Hollands Midden

    De Omroep van Nieuwkoop, Ter Aar, Langeraar, Papenveer, Korteraar, Nieuwveen, Zevenhoven, Vrouwenakker, Noordeinde, Noorden, Noordse Dorp, De Meij, en Woerdense Verlaat.

    Dé omroep van Nieuwkoop

    Post adres

    Postbus 8
    2460 AA Ter Aar
    0172 604016
    info@rtvhollandsmidden.nl

    Facebook Twitter
    • Privacy reglement
    • Privacy statement
    © 2023 RTV Hollands Midden. Designed by Webeyes.

    Vul hierboven je zoekterm in en klik op Enter. Druk Esc om te annuleren.