Facebook Twitter
    RTV Hollands Midden
    • Home
    • Over ons
      • Programmering
      • TV Gids
      • Verzorgingsgebied
      • Vacatures
    • Programma’s
      • Sterrenshow
      • Klompentoppers
      • Programma terugluisteren
    • Nieuws
      • Agenda
    • Sport
      • Programma voetbalclubs
      • Standen
      • LIVE SCORES
    • Luister online
    • Contact
      • Prikkers
      • Verzoekjes
      • Reclame
    Facebook Twitter
    RTV Hollands Midden
    Home»Sport»Langs het (Leli)Veld: Hardlopen in eigen omgeving
    Sport

    Langs het (Leli)Veld: Hardlopen in eigen omgeving

    29 januari 2023Bijgewerkt:26 januari 2023

    Regio – Hardlopen is een prachtige sport die je bijna overal en altijd kunt uitvoeren, je bent lekker buiten en kunt onder het lopen genieten van de omgeving om je heen. 

    Thecla de Jongh loopt alleen wedstrijden in haar eigen omgeving. Ze geniet van mooie vlakke wegen en wijds polderlandschap. Het groene hart moet wel in zicht zijn; het is genieten van het vlakke groene land.

    Aansprekende resultaten

    7-loop Zevenhoven 2017 en 2018 , tweede plaats Thecla de Jongh

    21 januari 2018 9E GOEDHART DRECHTLOOP 10 Engelse mijlen

    Dames (alle leeftijden) tweede plaats Thecla de Jongh – 01:11:20

    Is de traditionele worstenloop weer gehouden tijdens het Bruggenbuurtfeest in Nieuwkoop.

    5 km dames: 1: Thea de Jong

    7-loop 30-9-2019 Bij de dames won Thecla de Jongh, ook al jaren een loopster die in de prijzen valt.

    Tijd 45.40

    Thecla de Jongh ATLETIEK: Winst bij de halve marathon van Nieuwkoop.

    10 Engelse mijl (16,1 kilometer)    20-1-2020

    Bij de dames was Natalie Klaassen uit Alphen aan den Rijn 1e in 01:07:07, gevolgd door  Aniek Honsbeek uit Wassenaar in 01:10:25 en Thecla de Jong uit Zevenhoven werd 3e in 01:12:17.

    Wat maakt haar zo succesvol?

    Thecla heeft een goede looptechniek; lengte en het ritme van de passen zijn goed op elkaar afgestemd.  Dit is afhankelijk van de snelheid waarmee gelopen wordt.  De armen bewegen ter ondersteuning van de beenbeweging in de looprichting.  De armen bewegen tegengesteld aan de benen.  Dat wil zeggen dat als het linkerbeen naar voren gezwaaid wordt, dat dan gelijktijdig de rechterarm eveneens naar voren zwaait.  Door dit mechanisme wordt het draaien van de romp tijdens de loopbeweging tegengegaan.  Het is zaak om de spieren van de schouders, armen en handen ontspannen te houden.  De schouders hangen hierbij af, de elle bogen zijn licht gebogen en de handen zijn ontspannen tot een lichte vuist gemaakt.  De romphouding is rechtop of licht voorover.

    De regionale loper Thecla de Jongh, waar ze aan start verschijnt gaat ze voor de prijzen. De kick van hoge snelheden behalen, de gezelligheid van het lopen, het constant uitdagen van jezelf en het euforische gevoel als iets goed lukt. Dat is waar Thecla de Jongh het voor doet.

    sport overig. column
    Deel: Facebook Twitter Email WhatsApp

    Gerelateerde berichten

    TAVV verliest opnieuw

    31 maart 2023

    Tussenstand Kale Kenners Cup na ronde negentien

    31 maart 2023

    Terugblikken en Vooruitkijken 25 maart -2 april

    30 maart 2023

    RTV Hollands Midden
    "Het Hollandse Hart van de Regio"

    Postbus 8
    2460 AA Ter Aar
    0172 604016
    info@rtvhollandsmidden.nl

    RTV Hollands Midden
    RTV Hollands Midden

    De Omroep van Nieuwkoop, Ter Aar, Langeraar, Papenveer, Korteraar, Nieuwveen, Zevenhoven, Vrouwenakker, Noordeinde, Noorden, Noordse Dorp, De Meij, en Woerdense Verlaat.

    Dé omroep van Nieuwkoop

    Post adres

    Postbus 8
    2460 AA Ter Aar
    0172 604016
    info@rtvhollandsmidden.nl

    Facebook Twitter
    • Privacy reglement
    • Privacy statement
    © 2023 RTV Hollands Midden. Designed by Webeyes.

    Vul hierboven je zoekterm in en klik op Enter. Druk Esc om te annuleren.