Regio – Volleybalvereniging Scarabee uit Ter Aar is ooit begonnen in Aarlanderveen. Op dit moment heeft men ongeveer 125 leden; de ambitie is max. 150, want méér wordt lastig. er wordt getraind op dinsdagavond met 3 heren-, 4 dames-, nog 2 recreanten-teams en verschillende jeugdteams, leeftijd van 7 tot 70 jaar. Kenmerkend voor Scarabee is het spelplezier, het ’dorpse’ karakter en de gezelligheid.
Op termijn zal men ook echt met andere (sport)organisaties moeten samenwerken om een sportaanbod in het dorp te kunnen behouden.’
Bestuur
Dit bestuur houdt zich naast de voorwaardenscheppende activiteiten ook bezig met het bedenken, opstellen en vastleggen van inhoudelijk beleid. Een uitvoerend bestuur doet feitelijk alles: bepaling en uitvoering van beleid, contacten naar buiten, voorwaardenscheppende activiteiten. De praktijk geeft aan welke (meng)vorm het best past bij de organisatie en de betrokken bestuurders.
Het coördineren van het bestuursbeleid en in het algemeen het initiëren van en zorgen voor een goed verloop van de, in het belang van de vereniging, noodzakelijke werkzaamheden. Zorg dat iedereen dezelfde doelstellingen nastreeft, laat de bestuurstaken op elkaar aansluiten. Creëer een open sfeer ten aanzien van kritische punten.
Accommodatie
Na jarenlang op de dinsdag- en de vrijdagavonden actief te zijn geweest in de Vlinder is nu De Vaart de thuishaven van de club. De Vaart is in buurt van de schoolomgeving. Op de dinsdag wordt er getraind door de leden en op vrijdagavond worden de competitiewedstrijden gespeeld. Er zijn drie heren teams, heren 1 speelt eerste klasse.
Knakentoernooi
Wij krijgen te weinig jongens binnen, je kan altijd eerst drie keer meetrainen voor dat je beslist om lid te worden. Meest bekende activiteit is het zogeheten Knakentoernooi, dat in de tweede week van december wordt georganiseerd. Het zijn vooral teams uit Ter Aar, we houden soms leden aan over, soms 1 of 2 leden ’Knakentoernooi’ in de laatste week van december: 4 avonden lang spelen 48 teams om de felbegeerde ’Knakentrofee’. Traditioneel wordt het op donder- en vrijdagavond dan meestal erg gezellig in de bar…. De laatste twee avonden is het echt een groot feest. Op donderdag is het wel het grootste feestje. Men hoopt na drie jaar afwezigheid weer een editie te kunnen plannen. De redenen van die afwezigheid zijn bij een ieder wel bekend. Met normaal seizoen zijn we vooral erg blij mee. In oktober organiseert de club een minitoernooi voor de basisschool.
24 uur van Ter Aar
Enkele verenigingen en andere belanghebbenden hebben de handen ineengeslagen om de “24 Uur van Ter Aar” cachet te geven. Een commissie van twaalf mensen uit de diverse geledingen vonden elkaar en hebben dit initiatief omarmd. Zo zal er onder meer een zeskamp gaan plaatsvinden rond De Vaart, TVTA en TAVV. Ook wordt de inwendige mens niet vergeten. Daarnaast loopt er als een rode draad door het dorp een braderie van een behoorlijke omvang. De kramen staan opgesteld tussen De Vaart en het Lindeplein. Kortom: Er is weer leven in het dorp en men hoopt hiervan een traditie te kunnen en mogen maken. Voorzitter Martine van der Haven stimuleert en ondersteunt de verenigingsactiviteiten. Zij verricht andere voorkomende taken in overleg met de overige bestuursleden.