Facebook Twitter
    RTV Hollands Midden
    • Home
    • Over ons
      • Programmering
      • TV Gids
      • Verzorgingsgebied
      • Vacatures
    • Programma’s
      • Sterrenshow
      • Klompentoppers
      • Programma terugluisteren
    • Nieuws
    • Sport
      • Programma voetbalclubs
      • Standen
      • LIVE SCORES
    • Luister online
    • Contact
      • Prikkers
      • Verzoekjes
      • Reclame
    Facebook Twitter
    RTV Hollands Midden
    Home»Sport»Langs het (Leli)Veld: Zwemmen
    Sport

    Langs het (Leli)Veld: Zwemmen

    11 september 2022Bijgewerkt:10 september 2022

    Nieuwkoop  –  Zwemvereniging De Plas bestaat al meer dan 40-jaar. Wedstrijdzwemmen is heel simpel gezegd niets anders dan zo snel mogelijk zwemmend een vastgestelde afstand af te leggen. Wedstrijdzwemmen is een sport waarbij het hele lichaam wordt gebruikt. Het is opbouwend en gezond. Voor wedstrijdzwemmen, trimmen, conditiezwemmen en triatlon  kan men bij deze veelzijdige vereniging terecht.

    Beheersing van de zwemslagen

    Zwem vereniging de Plas is een”dorps-vereniging” met een goede sfeer, bevordert dus de prestatie en het plezier! Doelstelling is: het verbeteren van de techniek van de zwemslagen en conditie. Voor alle slagen geldt dat je boven water blijft door je vooruit (achteruit bij rugcrawl) te verplaatsen.  Als je in die vooruit beweging wordt tegengehouden zak je dus ook eerder weg. Bij wedstrijdzwemmen gaat het niet alleen maar om baantjes zwemmen zoals velen misschien denken.  Het is meer, trainen, techniek, beheersing van de zwemslagen, conditie, starten en keerpunten en doorzettingsvermogen.

    Traditie

    Jaarlijks organiseren zij de zo onderhand klassiek geworden Zes Uur van Nieuwkoop’ waarbij men in estafettevorm een zo groot mogelijke afstand moet zien te maken. Het prestatieve en het recreatieve gaan bij deze club hand in hand.

    Allerlei facetten

    Trimzwemmen betekent op een gezonde, afwisselende manier bezig zijn met de zwemsport. Het doel is om in een gezellige en ontspannen sfeer aan een betere conditie te werken. En waar nodig krijgen de zwemmers tips over het verbeteren van de zwemslagen. Bij de afdeling trimzwemmen gaan sport en ontspanning goed samen. Trimzwemmen is geen wedstrijdsport, maar wanneer dat toch een uitdaging is of wordt dan is er altijd een mogelijkheid.

    Bij wedstrijdzwemmen gaat het niet alleen maar om baantjes zwemmen zoals velen misschien denken. Er zijn verschillende wedstrijdvormen.  Jezelf verbeteren tijdens een individuele wedstrijd, met de estafette laten zien dat je als ploeg goed kunt presteren, maar ook worden alle punten van de individuele zwemmers bij elkaar opgeteld om te bekijken welke vereniging de meeste punten heeft behaald. Snel zwemmen gaat niet zonder een goede techniek

    Vind jij het leuk om zo snel mogelijk te zwemmen, dan is wedstrijdzwemmen misschien wel iets voor jou!

     

    column sport overig
    Deel: Facebook Twitter Email WhatsApp

    Gerelateerde berichten

    Overzicht zaterdagvoetbal 28 januari

    28 januari 2023

    Stichting Cycling Dreams blikt terug en vooruit

    27 januari 2023

    Voorbeschouwingen op de wedstrijden van 28 januari

    26 januari 2023

    RTV Hollands Midden
    "Het Hollandse Hart van de Regio"

    Postbus 8
    2460 AA Ter Aar
    0172 604016
    info@rtvhollandsmidden.nl

    RTV Hollands Midden
    RTV Hollands Midden

    De Omroep van Nieuwkoop, Ter Aar, Langeraar, Papenveer, Korteraar, Nieuwveen, Zevenhoven, Vrouwenakker, Noordeinde, Noorden, Noordse Dorp, De Meij, en Woerdense Verlaat.

    Dé omroep van Nieuwkoop

    Post adres

    Postbus 8
    2460 AA Ter Aar
    0172 604016
    info@rtvhollandsmidden.nl

    Facebook Twitter
    • Privacy reglement
    • Privacy statement
    © 2023 RTV Hollands Midden. Designed by Webeyes.

    Vul hierboven je zoekterm in en klik op Enter. Druk Esc om te annuleren.