Regio – In de serie “pareltjes uit onze samenleving” geven wij aandacht aan bijzondere mensen, die veel voor de Nieuwkoopse gemeenschap betekenen. Zonder vrijwilligers kunnen verenigingen, clubs, stichtingen en genootschappen niet bestaan. Vrijwilligers kun je nooit genoeg hebben en gelukkig zijn er vele mensen, die zich in hun vrije tijd willen inzetten voor een ander. Zodra onze redacteur Theo Leliveld vindt dat er iemand meer in de schijnwerpers moet worden gezet plaatst de eindredactie het bijbehorende artikel…
Tijdens de Nieuwjaars ontmoeting reikte wethouder Bernadette Wolters de vrijwilligersprijs 2019 uit aan Danny van Eijk. Danny Van Eijk is een geboren en getogen Ter Aarder met een vader die Fietsspecialist Van Eijk draait. Altijd al vrijwilligerswerk gedaan, dit heeft hij in zijn opvoeding meegekregen.
Slecht stilzitten
Danny van Eijk kan erg slecht stil zitten, zo zegt hij zelf. Zelf heeft hij na zijn basisschool in Ter Aar op het Scala College in Alpen aan de Rijn gezeten voor hij de opleiding tot elektrotechnicus volgde aan het Mbo Rijnland. Naast zijn studie werkte Danny bij Akerdome BV als elektromonteur. Buiten zijn 50-urige werkweek spant Danny zich in voor Scouting Wapata waar hij al vanaf zijn jeugd lid is. Tussendoor hielp hij ook met de grotere activiteiten door het jaar bij Scouting Wapata.
Scouting en Kinder Vakantie Spelen (KVS)
In de uitzending van Met Open Blik, was de vraag: “Heb jij je al opgegeven voor het Pannenkoekenhuis?” Speurtocht organiseren, is erg leuk om te doen.
Hij is voorzitter bij Kinder Vakantie Spelen (KVS) Ter Aar. Het mooie van scouting is dat je alsmaar doorgroeit. Je begint zelf als kind en krijgt met het stijgen van je leeftijd steeds meer verantwoordelijkheid binnen de groep. Zo doe je eerst mee met activiteiten en kan je daarna met een gezellig biertje activiteiten bedenken en organiseren.
Door een overvolle agenda heeft Danny een deel van het leidinggeven moeten opgeven en is hij nu op zaterdagmiddag actief als begeleider van een jeugdgroep (16-21 jaar). Het leuke van begeleiden is dat je niet meer laat zien wat iemand moet doen maar dat je jongeren helpt hier zelf achter te komen. Het geven van deze verantwoordelijkheid helpt hen weer verder in hun ontwikkeling.
Ook is Danny op dinsdagavond met een groep handige mannen nog regelmatig bezig om het clubgebouw en het terrein te onderhouden. Zo hebben ze het magazijn kunnen ombouwen tot douches.
Brandweer
Naast de Scouting Wapata heeft de familie van Eijk Vrijwillige Brandweer in het bloed. Zijn opa en vader waren al lid van de Vrijwillige Brandweer bij de kazerne in Ter Aar. Danny is nu de derde generatie die op de kazerne actief is. Heeft altijd zijn pager bij hem zodat Danny bij een uitruk direct gealarmeerd wordt en naar de brandweerkazerne kan vliegen als een melding binnenkomt. Het is daarmee vrijwillig, maar zeker niet vrijblijvend.
De brandweer in Ter Aar heeft geluk dat Danny in de buurt werkt. Steeds minder vrijwilligers werken in het dorp waardoor ze overdag niet beschikbaar zijn. Ze zijn dan ook heel blij dat ik onder werktijd kan uitrukken als er een melding binnenkomt. Zo is hij ook brandweerduiker bij Brandweer Gemeente Nieuwkoop.
Handen uit de mouwen
Zo is Danny actief bezig om Ter Aar het prachtige dorp te houden dat het is, waarbij hij ervoor op moet passen dat echt elke avond vol zit en hij geen tijd meer heeft om zijn vriendin te zien. Als hij een oproep zou doen dan wil hij iedereen vooral aanmoedigen vrijwillig de handen uit de mouwen te steken. Het lukt ons nu nog om alles rond te krijgen bij de scouting, de vakantieweek en de brandweer, maar met wat extra handen zou alles direct wat makkelijker gaan! ‘Vrijwilligerswerk moet goed bij je passen om het leuk te houden’, waarom is dat zo?
Danny van Eijk wil graag dingen doen waar hij de kwaliteiten voor heeft en waarmee hij zich nuttig kan maken. Met alleen gezellig zijn en van gezelligheid houden kom je er niet, al is het wel belangrijk. Je moet ook oog hebben voor de mensen om je heen, en voor situaties, zien wat er nodig is en zien wanneer je iemand kunt helpen.
Hulpvaardig zijn, contactueel goed zijn, een praatje kunnen maken over ditjes en datjes met de mensen en geduld hebben. Vrije tijd, belangeloos, voor de mensen, dienen, anderen laten genieten maakt hem blij: Dat is Danny van Eijk ten voeten uit.