Facebook Twitter
    RTV Hollands Midden
    • Home
    • Over ons
      • Programmering
      • TV Gids
      • Verzorgingsgebied
      • Vacatures
    • Programma’s
      • Sterrenshow
      • Klompentoppers
      • Programma terugluisteren
    • Nieuws
    • Sport
      • Programma voetbalclubs
      • Standen
      • LIVE SCORES
    • Luister online
    • Contact
      • Prikkers
      • Verzoekjes
      • Reclame
    Facebook Twitter
    RTV Hollands Midden
    Home»Nieuws»Pas op voor tekenbeten; de parasieten zijn deze winter al actief
    Nieuws

    Pas op voor tekenbeten; de parasieten zijn deze winter al actief

    17 januari 2023Bijgewerkt:7 januari 2023

    Regio – In de winter hoef je meestal niet bang te zijn voor teken, maar door het zachte weer zijn deze parasieten nu wel actief. Landschapsbeheer roept op om na een wandeling in de natuur goed te controleren op tekenbeten.

    “Bij een temperatuur van zes graden Celsius of meer worden teken bedrijvig,” vertelt André Efftink van Landschapsbeheer . “Op grashalmen aan de rand van paden zitten ze met hun voorste grijppootjes klaar om te kunnen meeliften met een dier of mens voor een bloedmaaltijd.”

    Het zijn er wel minder dan in de zomermaanden. “Bij nat weer houden ze zich vaak schuil,” legt Efftink uit. “Een teek kan heel lang zonder eten en drinken. Zolang ze niet uitdrogen blijven ze op de grond tussen de bladeren zitten. Pas als de zon een paar dagen schijnt komen ze tevoorschijn.”

    Teken ook in winter actief 

    De kans op een tekenbeet is in Nederland het grootst in Drenthe. Dat blijkt uit onderzoek van het RIVM en Wageningen University & Research. De afgelopen tien jaar werden in Drenthe de meeste meldingen gedaan in verhouding tot de bevolkingsomvang.

    Twintig procent van de teken is besmet met de Lymebacterie. De kans op ziekte van Lyme is na een tekenbeet twee tot drie procent. De ziekte van Lyme begint met verkleuring van de huid. Vaak is dat een rode cirkel rond de beet. Maar het kan ook een egale gekleurde vlek zijn. In het begin kunnen griepachtige klachten ontstaan.

    Als de ziekte niet op tijd wordt behandeld verschillen de symptomen per persoon. Patiënten krijgen soms last van tintelingen, gewrichtspijnen, hartritmestoornissen of aangezichtsverlamming. De ziekte wordt behandeld met antibiotica.

    nieuws
    Deel: Facebook Twitter Email WhatsApp

    Gerelateerde berichten

    Scholen geven aandacht aan impact seksuele afpersing: ‘Gaat over hoe je met elkaar samenleeft’

    5 februari 2023

    Korenfestival in Woubrugge

    5 februari 2023

    Zuid-Holland zet steviger in op weerbaarheid tegen ondermijning in het buitengebied

    5 februari 2023

    RTV Hollands Midden
    "Het Hollandse Hart van de Regio"

    Postbus 8
    2460 AA Ter Aar
    0172 604016
    info@rtvhollandsmidden.nl

    RTV Hollands Midden
    RTV Hollands Midden

    De Omroep van Nieuwkoop, Ter Aar, Langeraar, Papenveer, Korteraar, Nieuwveen, Zevenhoven, Vrouwenakker, Noordeinde, Noorden, Noordse Dorp, De Meij, en Woerdense Verlaat.

    Dé omroep van Nieuwkoop

    Post adres

    Postbus 8
    2460 AA Ter Aar
    0172 604016
    info@rtvhollandsmidden.nl

    Facebook Twitter
    • Privacy reglement
    • Privacy statement
    © 2023 RTV Hollands Midden. Designed by Webeyes.

    Vul hierboven je zoekterm in en klik op Enter. Druk Esc om te annuleren.