Facebook Twitter
    RTV Hollands Midden
    • Home
    • Over ons
      • Programmering
      • TV Gids
      • Verzorgingsgebied
      • Vacatures
    • Programma’s
      • Sterrenshow
      • Klompentoppers
      • Programma terugluisteren
    • Nieuws
    • Sport
      • Programma voetbalclubs
      • Standen
      • LIVE SCORES
    • Luister online
    • Contact
      • Prikkers
      • Verzoekjes
      • Reclame
    Facebook Twitter
    RTV Hollands Midden
    Home»Nieuws»Ruim de helft meer cybercrime-misdrijven in Zuid-Holland
    Nieuws

    Ruim de helft meer cybercrime-misdrijven in Zuid-Holland

    6 december 2022Bijgewerkt:30 november 2022

    Regio – Steeds meer inwoners van Zuid-Holland krijgen te maken met digitale misdrijven zoals phishing, hacking en WhatsApp-fraude. Ook het afgelopen half jaar is het aantal meldingen van cybercrime gestegen in de provincie, namelijk met 53,1% ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder. Inwoners van Alphen aan den Rijn werden het vaakst slachtoffer. Dit en meer blijkt uit  onderzoek van VPNGids.nl op basis van de meest recente politiecijfers.

    1200 meldingen van online criminaliteit
    Van mei tot en met oktober dit jaar werden in Zuid-Holland 1200 meldingen gedaan van cybercrime. Een stijging van maar liefst 53,1%: in dezelfde periode vorig jaar werden in de provincie 784 incidenten geregistreerd. Enkel in Limburg (+75,8%) was een nog sterkere toename te zien.
    Inwoners Alphen aan den Rijn vaakst slachtoffer
    In de gemeente Alphen aan den Rijn werden afgelopen half jaar de meeste meldingen van cybercrime gedaan: 7 per 10.000 inwoners. Landelijk lag het gemiddelde op 4,3 incidenten per 10.000 inwoners.

    In de volgende Flevolandse gemeenten was de kans op cybercrime de laatste zes maanden het hoogst:

    1. Alphen aan den Rijn (7 per 10.000 inwoners)
    2. Westvoorne (6,1 per 10.000 inwoners)
    3. Noordwijk (6 per 10.000 inwoners)
    4. Hillegom (5,9 per 10.000 inwoners)
    5. Zoeterwoude (5,8 per 10.000 inwoners)

    In Hardinxveld-Giessendam werden het afgelopen half jaar als enige Zuid-Hollandse gemeente geen meldingen gedaan van cybercrime.
    David Janssen,  VPNGids.nl: “Cybercrime wordt een steeds groter probleem. Dit valt natuurlijk te verklaren: we doen tegenwoordig steeds meer online. Shoppen, beleggen, communiceren en nog belangrijker: betalen. En waar geld te halen valt, volgen criminelen… Wees dus alert, zeker met de feestdagen in het vooruitzicht waar je misschien wel online aankopen voor doet”
    Benieuwd naar de cybercrime-aantallen in jouw gemeente? Bekijk dan de volgende pagina:  https://www.vpngids.nl/onderzoek/cybercrime-2022-forse-stijging-over-afgelopen-zes-maanden/.

    nieuws
    Deel: Facebook Twitter Email WhatsApp

    Gerelateerde berichten

    Scholen geven aandacht aan impact seksuele afpersing: ‘Gaat over hoe je met elkaar samenleeft’

    5 februari 2023

    Korenfestival in Woubrugge

    5 februari 2023

    Zuid-Holland zet steviger in op weerbaarheid tegen ondermijning in het buitengebied

    5 februari 2023

    RTV Hollands Midden
    "Het Hollandse Hart van de Regio"

    Postbus 8
    2460 AA Ter Aar
    0172 604016
    info@rtvhollandsmidden.nl

    RTV Hollands Midden
    RTV Hollands Midden

    De Omroep van Nieuwkoop, Ter Aar, Langeraar, Papenveer, Korteraar, Nieuwveen, Zevenhoven, Vrouwenakker, Noordeinde, Noorden, Noordse Dorp, De Meij, en Woerdense Verlaat.

    Dé omroep van Nieuwkoop

    Post adres

    Postbus 8
    2460 AA Ter Aar
    0172 604016
    info@rtvhollandsmidden.nl

    Facebook Twitter
    • Privacy reglement
    • Privacy statement
    © 2023 RTV Hollands Midden. Designed by Webeyes.

    Vul hierboven je zoekterm in en klik op Enter. Druk Esc om te annuleren.