Facebook Twitter
    RTV Hollands Midden
    • Home
    • Over ons
      • Programmering
      • TV Gids
      • Verzorgingsgebied
      • Vacatures
    • Programma’s
      • Sterrenshow
      • Klompentoppers
      • Programma terugluisteren
    • Nieuws
    • Sport
      • Programma voetbalclubs
      • Standen
      • LIVE SCORES
    • Luister online
    • Contact
      • Prikkers
      • Verzoekjes
      • Reclame
    Facebook Twitter
    RTV Hollands Midden
    Home»Nieuws»Structureel geld voor compensatie publieke voorzieningen
    Nieuws

    Structureel geld voor compensatie publieke voorzieningen

    28 november 2022Bijgewerkt:24 november 2022

    Regio – Gemeenten en provincies krijgen vanaf het voorjaar van 2023 structureel extra geld om publieke en maatschappelijke voorzieningen te compenseren voor hoge kosten. Het gaat jaarlijks om zo’n 300 miljoen euro voor de eerste twee jaar. In 2026 en ’27 loopt dat bedrag naar verwachting op tot circa 400 miljoen euro.

    Euro’s flying in the air

    Dit maakte het ministerie van Financiën bekend in de Najaarsnota 2022. Het extra geld komt terecht in het gemeentefonds en het provinciefonds en is daardoor vrij te besteden. ‘Gemeenten en provincies kunnen voor het jaar 2023 zelf keuzes maken om lokaal aanvullende maatregelen te nemen waar dat nodig blijkt,’ aldus het ministerie van Binnenlandse Zaken, dat het nieuws apart aankondigde.

    Buurt- en dorpshuizen

    ‘Met deze middelen hebben gemeenten en provincies de mogelijkheid om voorzieningen met een maatschappelijke functie extra te ondersteunen als dat nodig is,’ licht minister Bruins Slot van Binnenlandse Zaken toe. ‘Denk bijvoorbeeld aan buurt- en dorpshuizen die te maken hebben gekregen met hoge energiekosten. Het is aan gemeenten en provincies aan welke maatschappelijke voorzieningen ze dit geld willen besteden.’

    Voorjaarsnota 2023

    De genoemde bedragen zijn een indicatie. In de Voorjaarsnota 2023 wordt de precieze extra prijsbijstelling over 2022 vastgesteld. Die is gebaseerd op cijfers van het Centraal Planbureau (CPB), het zogenoemde Centraal Economisch Plan 2023. Daarbij kijkt het CPB naar de inflatieontwikkeling over 2022, ten opzichte van wat gemeenten en provincies in het voorjaar van 2022 uitgekeerd gekregen.

    Opvang Oekraïners

    In de Najaarsnota komen nog een aantal belangrijke financiële zaken voor gemeenten aan bod. Zoals de kosten voor opvang van Oekraïners. Gemeenten hebben daar in 2022 fors meer voorschotten voor aangevraagd dan verwacht. Dit leidde tot hogere uitgaven van 350 miljoen euro. De definitieve bijdrage aan de gemeenten wordt bepaald op basis van de daadwerkelijke kosten die zijn gemaakt.

    Verder compenseert het kabinet gemeenten voor extra kosten die zij maken in het sociaal domein voor Oekraïense ontheemden. Ze krijgen hiervoor dit jaar 25,5 miljoen euro. Verder is er 15 miljoen euro gereserveerd voor 2023, op basis van een schatting van 75.000 ontheemden in de eerste twee kwartalen.

    gemeente. nieuwkoop nieuws
    Deel: Facebook Twitter Email WhatsApp

    Gerelateerde berichten

    Scholen geven aandacht aan impact seksuele afpersing: ‘Gaat over hoe je met elkaar samenleeft’

    5 februari 2023

    Korenfestival in Woubrugge

    5 februari 2023

    Zuid-Holland zet steviger in op weerbaarheid tegen ondermijning in het buitengebied

    5 februari 2023

    RTV Hollands Midden
    "Het Hollandse Hart van de Regio"

    Postbus 8
    2460 AA Ter Aar
    0172 604016
    info@rtvhollandsmidden.nl

    RTV Hollands Midden
    RTV Hollands Midden

    De Omroep van Nieuwkoop, Ter Aar, Langeraar, Papenveer, Korteraar, Nieuwveen, Zevenhoven, Vrouwenakker, Noordeinde, Noorden, Noordse Dorp, De Meij, en Woerdense Verlaat.

    Dé omroep van Nieuwkoop

    Post adres

    Postbus 8
    2460 AA Ter Aar
    0172 604016
    info@rtvhollandsmidden.nl

    Facebook Twitter
    • Privacy reglement
    • Privacy statement
    © 2023 RTV Hollands Midden. Designed by Webeyes.

    Vul hierboven je zoekterm in en klik op Enter. Druk Esc om te annuleren.