Regio – Nieuw dit seizoen is de vijfde klasse. Van de diverse poules uit de vierde klasse degradeerde een aantal club, waaronder “ons eigen” VV Sportief. Welke tegenstanders gaan zij treffen en hoe liggen de kansen op succes? Onze “kenner” Theo Leliveld bekeek de indeling en kwam met zijn enorme feitenkennis op de proppen…
SV Vogelenzang
Deze vereniging degradeerde uit de vierde klasse, behaalde de 11 de plaats, 32 doelpunten voor en 78 tegen.
Hama Jamal is de nieuwe trainer van SV Vogelenzang in het seizoen 2022 – 2023. Hama is docent aan een middelbare school en geboren in Sulaymaniyah. Hama heeft vanaf komend seizoen een nieuwe uitdaging gevonden bij de SV Vogelenzang met de intentie de spelers door gerichte training nog beter te maken.
Hij kwalificeert zichzelf als een prestatiegerichte trainer, die met zijn spelers communiceert, maar wel zijn eigen beslissingen neemt. Teamgeest is voor Hama belangrijk, net als gezelligheid, mits dit niet ten koste gaat van een goede sportieve prestatie. De tegenstanders in het aanstaande seizoen zijn op voorhand gewaarschuwd.
VV Zwanenburg
Niet alleen zondag voetbal maar nu ook op zaterdag gaan we voetballen. Aankomend seizoen zal er ook op zaterdag weer veel te beleven zijn bij VV Zwanenburg. Trainer Bert Loogman heeft een team van spelers op de been gebracht die op zaterdag in de A-categorie gaan spelen. Het is super om te zien dat hier veel jongens uit het dorp in gaan spelen. Daarnaast keert er een jeugdteam 023 terug op zaterdag, waarbij je vanuit de jeugd en senioren dus nu kan kiezen of je op de zaterdag of zondag wilt voetballen.
VV Sportief
Afgelopen seizoen was de doelstelling om zich te handhaven in de vierde klasse en dat is net niet gelukt: De 11e plaats was niet goed genoeg, 17 punten, 41 voor en 82 tegen.
Vorige seizoenen: 2017/2018 4e klas plek 10, 2018/2019 4e klas, plek 10, 2019/2020 4e klas, plek 13.
Sportief is een ploeg die er veel strijd in gooit en via de omschakeling kansen probeert te creëren. Daarnaast spelen ze erg opportunistisch en schromen ze niet om de duels fysiek te spelen. Voorin zijn ze het gevaarlijkst op de counter.
Tosca Wens heeft een prachtige trap en veel voetbalinzicht, daarmee is hij één van de gevaarlijkste spelers van Sportief. Hij kan zelf scoren, maar ook kansen bieden aan Stijn en Justin. Van Bob van den Haak daar wordt alles van aangenomen, als het om coaching gaat. Het is een echte leider en zet spelers goed neer.
In de persoon van Justin Verkerk heeft de ploeg de Haarlemmerolie van het team. Justin Verkerk scoorde 8 doelpunten in het seizoen 2021-2022. Hij heeft graag de bal in zijn schoen om dan zelf snelheid te maken. Is snel, kan goed dribbelen, kan dan zelf actie maken, dat is wat hij graag doet.
Daan Koot zal volgend seizoen te bewonderen zijn op het Govert van Tilburg Sportpark. Hij komt terug na enkele jaren voor buurman NSV’46 te zijn uitgekomen. Sportief heeft weinig linkspoten, alleen Jesse Verkerk met Daan Koot nog 1. Daan Koot kan zeker rust aan de bal geven.
Daniel van Leeuwen spits vorige club(s): : Bernardus, Aarlanderveen, Zwammerdam, Alphia, en AVV Alphen. De 40-jarige aanvaller kan niet alleen een bal goed vasthouden, maar de routinier heeft bovendien een neusje voor doelpunten.
Deze onbenul is fan van Stijn Molenaar Die gaat altijd door en levert veel strijd. Stijn Molenaar scoorde 18 doelpunten in het seizoen 2021-2022. Is een aanspeelpunt, kan een bal vasthouden, dat men van daaruit kunnen door voetballen.
Dat hij vooral veel energie in de wedstrijd legt, het voetballen moeilijk zal maken en loert op de kansen die die misschien zal krijgen. Molenaar is snel, sterk aan de bal en kan ook ver ingooien. De spits heeft aan een klein kansje genoeg, sleurt en trekt waar hij kan en maakt doorgaans negentig minuten lang oorlog.
Nieuwe trainer Johan Peper brengt een schat aan ervaring mee naar Sportpark Govert van Tilburg. Peper is woonachtig in Leiden en heeft jarenlange ervaring als trainer op verschillende niveaus. Als voetballer heeft hij o.a. de tenues van ADO Den Haag en Feyenoord mogen dragen in de jeugdjaren, om daarna als 1ste elftal speler uit te komen voor UDWS en Koudekerk. Met Johan Peper als hoofdtrainer/coach zal er een persoonlijkheid voor de groep komen die spontaan is, bereikbaar, tussen de groep kan staan maar zeker ook daarboven als het moet.