Regio – Al diverse malen is er een wedstrijd uit de competitie gehaald vanwege besmettingen bij één van de twee ploegen. In onderstaand artikel gaan we wat dieper op deze zaak in.
Algemeen
Vanaf de hervatting van de competitie mag een team in de categorie A (jeugd en senioren) maximaal één maal uitstel aanvragen vanwege corona in overleg met de competitieplanner. Een mogelijk tweede aanvraag tot uitstel vanwege corona is ter beoordeling aan de competitieplanner en mag geen schade berokkenen aan het verloop van de competitie. De laatste vier speelronden is het niet mogelijk om uitstel te krijgen. Dit ging per 1 februari in.
Standaardteams (eerste elftallen)
Betreft het een doordeweekse melding? Neem dan zo snel mogelijk contact op met KNVB Contact via 088 – 027 5050 of contact@knvb.nl om de situatie te bespreken.
Betreft het een coronasituatie in het weekend vanaf vrijdag 17.00 uur? Volg dan dit stappenplan:
– Wanneer je al eerder uitstel wegens corona hebt aangevraagd;
Dan is dat niet nogmaals mogelijk zonder overleg met de competitieplanner. In het weekend (vrijdag na 17.00 uur) betekent dit dat je voor aanvulling uit andere teams moet zorgen.
– Wanneer dit je eerste uitstel wegens corona is;
- Informeer tegenstander
- Informeer de scheidsrechter
- Bel tijdens openingstijden met KNVB Contact. Buiten openingstijden ontvangen we graag een omschrijving van de situatie via contact@knvb.nl
- De competitieleider bekijkt de situatie op maandag en plant de wedstrijd op korte termijn midweeks opnieuw in.
Wat moet men doen als iemand in het team positief getest is?
In het geval van een positieve test binnen het team is het verstandig om zo snel mogelijk, via de betrokkene, te schakelen met de GGD. Zij doen een bron- en contactonderzoek en zullen aangeven welke regels gelden voor contacten die voortkomen uit het bron- en contactonderzoek zoals de teamgenoten van de speler.
Over het algemeen verblijven sporters tijdens een wedstrijd of training niet meer dan 15 minuten binnen 1,5 meter van een andere persoon en ziet de GGD teamgenoten als ‘overige niet nauwe contacten’. Deze spelers mogen in dat geval blijven deelnemen aan wedstrijden maar moeten hun gezondheidssituatie goed in de gaten houden en thuisblijven zodra een van de door de overheid genoemde klachten optreedt.
Heeft iemand contact gehad met iemand met corona, check dan op de site van de Rijksoverheid of men in quarantaine moet. Over het algemeen geldt dat men niet in quarantaine hoeft als:
- Je de afgelopen 8 weken positief bent getest en je geen klachten hebt
- Je meer dan een week geleden een boostervaccinatie hebt gehad en geen klachten hebt.
(Bron: KNVB)
Teams
Uit onze regio hebben Sportief en Aarlanderveen al een wedstrijd moeten annuleren vanwege corona binnen de selectie. Vanaf nu moeten zij in ieder geval een elftal op de been zien te brengen, want afzeggen vanwege corona kan reglementair gezien niet meer. Er mocht slechts eenmaal gebruik van worden gemaakt. Daarna is de club verplicht om te spelen.
Scheefgroei competities
Juist door de vele afzeggingen staat bijna geen enkele competitie op een gelijk aantal wedstrijden. Veel zal doordeweeks moeten worden ingehaald. Clubs zonder lichtinstallatie zijn verplicht uit te wijken naar een complex die wel over deze faciliteit beschikt. Ook dient men op kunstgras te spelen zodra de eigen grasmat het niet toelaat om een wedstrijd af te werken. De competitieplanner streeft ernaar om de wedstrijden zo snel mogelijk in te halen in overleg met betrokken clubs en om competitievervalsing tegen te gaan.