Langeraar – Op zondag 20 augustus werden er twee zeilwedstrijden gehouden bij de WSVL op de Langeraarse plassen. Het zijn inhaalwedstrijden, er zijn wedstrijden afgelast wegens te veel en geen wind.
Ondanks de weersvoorspellingen vandaag weinig wind werd het leuk zeilweer. Zuidwest draaiend naar west 3bf met een vleugje 4bf. Joost en Jasper hadden een leuke baan C uitgezet met flinke rakken in de wind. Ondanks de vakantie kwamen er nog negen boten aan de start, drie Lasers en zes Zestienkwadraten.
De Lasers deden het goed. Het was flink opletten op weg naar een boei in de wind. Je wilt de kortste en de snelste baan naar een boei varen. Dit is best moeilijk, heb je een vlaagje mee of ga je niet op tijd overstag dan kan je zomaar de wind tegen hebben met een winddraaiing. Een zestienkwadraat vaarde achter in het veld maar onverwacht aan het eind van de wedstrijd voorin. Dit team had een boei gemist. Even niet op het baankaartje letten en het is zo gebeurd. Het resultaat werd een tijdstraf. De wedstrijd duurde vijf kwartier.
Na de middagpauze werd dezelfde baan gevaren. De wind was iets meer naar west gedraaid. Bij de start is dit lastiger dan valt de wind soms even weg achter Langeraar. Bij verkeerde keuze start je zomaar te laat. Deze wedstrijd had minder windvlagen dit bood minder kansen om een stuk in te halen op je voorganger. Er werd nog wel flink gestreden bij de boeien. Wanneer mag je jouw boot nog over dezelfde boeg gooien vlak voor een boot dicht bij een boei?
Bij een oever gebeurde er nog een bijna aanvaring. Als je bij het naderen van een oever niet verder kan doordat je niet overstag kan omdat er een boot naast je vaart roep je de boot aan en moet hij overstag gaan en je ruimte geven. Er vaarde nog een tweede boot schuin achter en de zeiler rekende erop dat ook deze boot overstag zou gaan. Deze boot had voorrand en de zeiler had er achterom moeten gaan. Gelukkig liep dit net goed af doordat de boot met voorrang goed reageerde en hem net kon ontwijken. De belangrijkste regel bij zeilen is altijd een aanvaring te voorkomen. Deze voorvalletjes werden nog even flink besproken na de wedstrijd. Het was een gezellige drukte op het water van allerhande verschillende bootjes op deze mooie zeildag.
1e WEDSTRIJD | ||||
---|---|---|---|---|
PLAATS | BEMANNING | BOOT | TIJD | GEC. TIJD |
1 | Joost van Leeuwen | Laser | 6003 | |
2 | Andre Niewenhuize | Laser | 6076 | |
3 | Rob en Miriam Morelisse | 16m2 | 6102 | |
4 | Jasper Koeleman | Laser | 6163 | |
5 | Wim van Kints en Tim Keijzer | 16m2 | 6168 | |
6 | Gerard en Jettie v/d Hoorn | 16m2 | 6529 | |
7 | DirkJan en Jordi Hijdra | 16m2 | 6609 | |
8 | Lennaert van Egmond en Hans de Jong | 16m2 | 6695 | |
9 | Gerard Huigsloot en Ben Fransen | 16m2 | 7048 |
2e WEDSTRIJD | ||||
---|---|---|---|---|
PLAATS | BEMANNING | BOOT | TIJD | GEC. TIJD |
1 | Rob en Miriam Morelisse | 16m2 | 5385 | |
2 | Wim van Kints en Tim Keeijzer | 16m2 | 5444 | |
3 | Jasper Koeleman | Laser | 5490 | |
4 | Joost van Leeuwen | Laser | 5493 | |
5 | Lennaert van Egmond en Hans de Jong | 16m2 | 5603 | |
6 | Andre Nieuwenhuize | Laser | 5686 | |
7 | Gerard en Jettie v/d Hoorn | 16m2 | 5688 | |
8 | DirkJan en Peter Koeleman | 16m2 | 5781 | |
9 | Gerard Huigsloot en Ben Fransen | 16m2 | 7200 |