Regio – Slechts drie teams zijn er overgebleven van de klasse 2C van vorig seizoen: RCL, DoCoS en Kagia. Vanuit het zondagvoetbal kwamen diverse clubs in deze nieuwe tweede klasse terecht. Onze “kenner” Theo Leliveld bekeek de indeling en kwam met zijn enorme feitenkennis op de proppen…
De teams in alfabetische volgorde
ASC (Oegstgeest); afgelopen seizoen tegenstander van DONK in zondag 2C. Via een goede eindsprint bleven zij zonder nacompetitie 2e klasse en stappen nu over naar de zaterdag.
Alphia (Alphen aan den Rijn); afgelopen jaar trotse kampioen in de zaterdag 3e klasse en dus nu een stapje hoger in de 2e klasse. De traditioneel derde club van Alphen presenteert zich steeds nadrukkelijker naast Alphense Boys en ARC. Oud ARC-speler Marcel Vondeling is de trainer.
DoCoS (Leiden): al een aantal jaren stabiele tweede klasser. Lang geleden was dit een zondagclub, maar inmiddels niet meer weg te denken vn de zaterdag. DoCoS speelde afgelopen jaar in de middenmoot een degelijk seizoen. Oud-prof Edwin Vurens is de nieuwe trainer van DoCos. In het verleden was Vurens ook trainer van ARC in de tijd dat de Alphenaren op het hoogste niveau van het amateurvoetbal speelden.
EMM’21 (Roelofarendsveen); afgelopen jaar in 2C zondag . EMM’21 eindigde afgelopen jaar in de middenmoot. Degelijke ploeg die spelen als een team als uitgangspunt neemt.
ESTO (Bodegraven) , afgelopen jaar in de zondagcompetitie en via de nacompetitie tweede klasser gebleven. Maar ESTO heeft zich goed versterkt met spelers van Sportlust, ARC en Jodan Boys. Gezelligheid is uiteraard gegarandeerd.
FC Aalsmeer (Aalsmeer); afgelopen jaar zaterdag 2e klasse in West-1 en daar lang meegespeeld om de titel. Aalsmeer heeft daarna deelgenomen aan de nacompetitie na een derde plaats in competitie maar werd uitgeschakeld door Die Haghe. Aalsmeer lijkt op voorhand de gedoodverfde titelkandidaat met topamateur trainer Ted Verdonkschot (o.a. ex-IJsselmeervogels, ex-Rijnsburgse Boys, ex-HHC Hardenberg) en veel versterkingen van hoger niveau.
FC Oudewater liet het kampioenschap en de eerste nacompetitie finale in de derde klasse lopen, maar in de herkansing tegen Rozenburg was het alsnog raak voor Oudewater. Promotie naar de 2e klasse was een feit.
Foreholte (Voorhout); Ook Foreholte maakte de overstap naar de zaterdag. Afgelopen jaar als middenmoter op de zondag. Mario Koswal stapt van hoofdklasser TAC’90 als trainer in bij Foreholte.
Kagia is dan ook een traditionele zaterdagclub. Trainer is Hein Leliveld en die kwamen we in het verleden wel als trainer van ROAC tegen. Kagia wist drie ploegen onder hun te houden, speelde ook vorig seizoen in de zaterdag tweede klasse.
Legmeervogels (Uithoorn); Deze tegenstander is afgelopen seizoen gedegradeerd uit de (sterke) zondag 1e klasse in West-1 en maakt nu ook de overstap naar het zaterdagvoetbal. Trainer is Alain Hijman die mensen mogelijk kennen van Argon en Montfoort’19.
RCL (Leiderdorp); RCL is al jaren een goede en ambitieuze 2e klasser in het zaterdagvoetbal. Met Hein van Heek heeft het een trainer die in de top van het zaterdagvoetbal bij o.a. Noordwijk en Voorschoten zijn sporen meer dan verdiend heeft. RCL zal de ambitie hebben mee te doen om het kampioenschap.
RVC’33 (Reeuwijk); en ook onze Reeuwijkse vrienden stappen over naar de zaterdag. De Reeuwijkers zijn tweede klasser gebleven door in de nacompetitie van SEP te winnen. Het hechte collectief uit Reeuwijk-dorp staat het komende jaar onder leiding van oud-DONK trainer Jack Harmsen, vorig seizne nog actief bij VV Zwammerdam.
TAVV is een echte dorpsclub die afgelopen jaar na een goed jaar in de derde klasse via de nacompetitie promotie naar de tweede klasse afdwong. Dat gebeurde in een zinderende finalereeks tegen SC Monster, DWO en tenslotte FC Oudewater.
Al met al natuurlijk een hele mooie competitie indeling waar we met heel veel plezier naar uitkijken.